• Værvarsel

Klubben

Gunnar Sollid med flott 2. plass på Romerikstourens 4. runde

Av:   |  Publisert: 20. juni 2015  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Gunnar Sollid gikk på netto - 3 og ble nr 2 på Miklagard torsdag. Totalt var det 39 spillere fra klubbene på Romerike med denne uken.

Romerikstouren hadde forflyttet seg til Miklagard torsdag 18. juni og guttene fra Hakadal fortsatte fremgangen fra uken før. Spilleforholdene på Miklagard var svært gode. Raske greener krydret med noen regnbyger gjorde imidlertid at scoren ble høy for mange.
 
Gunnar Sollid leverte en svært god runde og gikk netto -3 noe som hold til en flott andre plass, og han ble kun slått av Eivind Sydskow fra Losby som hadde samme score. Eivind ble kårer som vinner med lavere hcp. Gunnar innkasserte dermed Hakadal sin andre 2. plass på årets tour som nå har avviklet 4 av 6 runder.


Bilde: Johnny hadde store forventinger torsdag etter seier på samme bane uken før,  men puttene ville ikke i koppen. En flott birde på det krevende hull 18 sikret en runde på det gjevne.

I lagkonkurransen leverte Hakadal også godt og ble nr 2, kun slått av hjemmelaget med to slag. 

I sammendraget har Hakadal med hele 6 spiller av de 21 beste, og best av våre etter 4 runder er Oscar Eriksson på en 11 plass. Med to runder igjen er det helt åpent hvem av våre 8 spillere som blir best fra Hakadal, da det er de fire beste rundene teller i sammendraget.

Alle resultater finner du her:

Neste uke spilles de siste to rundene av touren: Først Losby på torsdag og så finalen som i år går på Aurskog lørdag 27. juni.

Resultatlisten fra Miklagard (nettoscore):
1. Eivind Sydtskow, Losby , -3
2. Gunnar Sollid, Hakadal , -3
3. Erik Isaksen, Hauger , -2
4. Roy Atle Haugen, Aurskog Finstadbru , -2
5. Thor Jusnes, Miklagard , -1
6. Christian Klingberg, Losby , Par

Øvrige spillere fra Hakadal:
10. Oskar Eriksson, Hakadal , +3
14. Johnny Engebretsen, Hakadal ,+4
18. Morten Bakken, Hakadal , +5
22. Aleksander Ek, Hakadal , +6
28. Ben Michal Rolandsen, Hakadal , +9
32. Henning Guldhaugen, Hakadal , +15
34. Jostein Olsen, Hakadal , +17