Kjempesuksess for dugnaden i dag
Av: | Publisert: 29. april 2015 | Siste nyheter | Arkiv
Dagens dugnad hvor nesten 100 møtte og 85 forhåndspåmeldte ble en suksess. Se bilder og lese om hva som ble gjort de tre timene vi holdt på!
Oppgaver som ble utført:
- Rydding av skog og bortkjøring av kvist mellom 3 og 4, 15 og 16 og nede ved hull 8 i innkjørselen til banen.
- Rydding av flere år med pegger, snusposer på rangen samt plukking av rangeballer i skogen på den populære slice siden.
- Vasking av alle ute og innebord og stoler på kafeen.
- Kosting og rengjøring av uteområdet ved kafeen
- Raking av alle plener ved kafeen
- Vasking av vegg, rekkverk og gulv ved toalettinngangen
- Maling av Proshophjørnet og pussing av murveggen
- Rydding og stell under låvebrua med vaskeplass
- Pluss mye mye mer type rydding og vedlikehold.
300 timers arbeid på tre timer er gull verdt og vi er utrolig heldige som har så flinke og ivrige medlemmer som alltid stiller opp.
Før vi gikk ut hadde vi trekning på et dusin logoballer med den nye ballen med våpenskjoldet til gården samt en fin caps med samme logo. Karin Raastad vant ballene og Tormod Lønaas vant capsen.
Etter runden trakk vi ut to rangekort som ble vunnet av Svein Felde og Jostein Olsen.
Den største premien i dag som var nærmeste parkeringsplass til banen på til enhver tid nyklipt gress klippet av stolte greenkeepere ble trukket. Nils Thomas Fearnley trakk opp en dame av hatten og årets fineste parkeringsplass gikk til Birgitte Faugli som får eget navneskilt. Hennes samboer Åge Martinsen ble veldig glad og skulle be henne rygge inn på plassen når de parkerte slik at han kom nærmest banen :-)
Per Håvard, Nils Thomas, Anstein og Tot takker for kjempeinnsats og vi gleder oss til åpningen i morgen hvor over 20 spillere er påmeldt dugnadsturnering hvor vi også trekker ut en parkeringsplass ved siden av Birgitte.
Har du bilder du tok under dugnaden send de til torve@hakadalgolf.no eller på sms til 91346692.
Ønsker du å spille imorgen melder du deg på her:

Jon hadde fått ny provosorisk bru slik at han kunne få seg en øytur med motorsaga

Nydelig forbedring på hull 3

Mange som sto på her idag

Ikke mange klubber som klarer 100 stk på dugnad?

Hull 3 hadde mange blide med arbeidslyst og alt ble fjernet og ryddet

Gutta til Jon står på og bærer lett

Noen av de som holdt på ved hull 3 og endelig kan vi se at det finnes en bjørkealle`på banen

Derek serverer litt dugnadsmat etter endt økt!