Velkommen til Riis Bilglass LAG-NM 2025 – Hakadal
Av: Tor Oddvar Torve | Publisert: 8. august 2025 | Siste nyheter | Arkiv
Denne helgen braker det løs på Aas Gaard Golfpark når NM for Herrer 65+ og Damer 3. divisjon fra 50 år går av stabelen! Hele 13 herrelag og 7 damelag er klare til å kjempe om heder, ære – og kanskje også retten til å skryte litt ekstra på neste klubbkveld.
Hakadal Golfklubb stiller med lag i dameklassen, og vi er superstolte av å ha tøffe, dyktige og humørfylte representanter ute på banen. Til tross for at vi har mange gode spillere over 65 år i herreklassen, ble det ingen Hakadal-innslag der. Kanskje litt sjenanse, eller er det bare taktikk for å slippe unna presset? Vi mistenker at gutta våre trives best som caddier for damene – i alle fall denne helgen.
Våre egne damer (bildet) er ute og spiller mens vi poster denne saken og om de ikke vinner er de våre vinnere som tar utfordringen og stiller opp og har det gøy sammen! Fra venstre Anne Mette Johannesen (Kaptein) Tone Holme, Toril Fredriksen og Bettina Slyngstadli
Spilleformat og program
-
Lørdag: Fourball – hvor lagkameratene kan redde hverandre og (forhåpentligvis) gi publikum litt ekstra spenning.
-
Søndag: Single, shotgunstart kl. 09:30 etter lederballprinsippet. Da er det alle mot alle, og nerver av stål gjelder. 4 spillere og de 3 beste teller. Den fjerde teller hvis det er er likt så ingen er på slagferie:-)
-
Livescore: Etter 9 hull skal alle «kvitre» scoren til vår eminente livescore-general Øivind, før de tar fatt på hull 10–18. Livescore er tilgjengelig utenfor Proshopen – og hvis tallene er høyere enn ønsket og baggene lettere, er det fullt lovlig å kjøpe flere baller ved runding.
Favoritter å se opp for
I dameklassen blir det spennende å se om Drøbak GK og Kjekstad GK kan hevde seg – begge stiller med erfarne spillere med lave handicap. Våre egne Hakadal-damer har imidlertid både lokalkunnskap, stødig putt og et knippe supportere som kan rope høyere enn noen andre.
I herreklassen er det flere sterke kandidater. Oslo GK stiller med solide spillere helt nede på 3-tallet i handicap, mens Vestfold GK og Bjaavann GK kan bli harde nøtter å knekke. Men husk – på bortebane kan alt skje.
Værmeldingen
Været ser stort sett ut til å spille på lag med oss, men vær forberedt på at lørdag kveld kan by på en liten styrtregnfinale for dagens siste grupper. Husk regntøy – eller bruk Hakadal-metoden: «Litt vann gjør bare putten mer presis».
For publikum
Dersom du hadde tenkt å komme som publikum – beklager! Alle billetter ble revet bort for lenge siden pga en feil med makuleringsmaskinen.
Hull 19 holder åpent hele helgen med alle rettigheter, så her kan både seier og tap skåles inn på ekte Hakadal-vis og alle samles der til premieutdeling etter runden søndag. (den med flest slag kjører de andre hjem)
Til slutt
I Hakadal hilser vi på alle, vi smiler hele tiden, og vi vet at gode resultater smaker enda bedre når de deles med venner. Vi ønsker alle spillere to runder med få slag, frivillige og publikum hjertelig velkommen til en helg full av golfglede, vennskap og Hakadal-humor.
La spillet – og praten – begynne!